2015

17 grudnia – we wspólnym kolędowaniu w Gimnazjum nr 2 uczestniczyły: Lidia Podolak, Maria Pawlus, Urszula Wolny, Mariola Wasiak.

15 grudnia – w ramach prowadzenia profilaktyki raka piersi amazonki spotkały się z kobietami w Domu Kultury w Czyżowicach. Obecne na spotkaniu były: Wanda Papis, Lidia Podolak, Krystyna Pytlik, Maria Mucha, Maria Skowron, Bożena Koźlik, Maria Kondrot.

10 grudnia – spotkanie opłatkowe w Restauracji Pod Sandaczem w Turzy Śląskiej. Udział wzięło 59 amazonek  oraz zaproszeni goście.

24 listopada – Na spotkanie zaproszone zostały dietetyczki kliniczne, Pani Alicja Czakon i Pani Barbara Herok.

22-24 listopada– wizyta u czeskich amazonek. Wspólny wyjazd w góry na zaproszenie Onko-Amazonek z Karwiny. Na spotkanie pojechały: Barbara Gorzolnik, Mariola Wasiak, Krystyna Pytlik i Mariola Wasiak.

14 listopada – 20 kobiet uczestniczyło w widowisku muzycznym pn. Koncert Wiedeński. Wydarzenie miało miejsce w Rydułtowskim Centrum Kultury FENIKS.

23 października –  XV konferencja o profilaktyce raka piersi połączonej z obchodami 15-lecia działalności Sosnowieckiego Stowarzysenia Amazonek. W uroczystości uczestniczyły; Lidia Podolak, Krystyna Pytlik, Krystyna Klima i Maria Skowron.

14 października – wyjazd 25 osób do Krakowa, do Teatru im.
 J. Słowackiego na spektakl Bracia Dalcz i Spółka oraz w celu zwiedzenia Muzeum Historycznego w Podziemiach rynku krakowskiego.

13 października – spotkanie z Panią mgr Katarzyną Beszczyńską – psychoonkolog.

3 października – 32 osoby uczestniczyły w XVIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce kobiet po chorobie nowotworowej na Jasną Górę.

1-2 października – Wodzisławskie Amazonki wzięły udział w XVI Dniach Promocji Zdrowia w Pszowie. Udział wzięły: Maria Pawlus, Krystyna Pytlik, Krystyna Klima, Mariola Wasiak, Stefania Mika, Maria Kondrot.

26 września – prowadzenie profilaktyki przeciwnowotworowej na
X Dniach Promocji Zdrowia w Rydułtowach. Na stoisku dyżurowały: Zofia Kubica, Stefania Mika, Krystyna Paszenda, Krystyna Pytlik, Krystyna Klima, Lucyna Suchanek, Maria Kondrot i Elżbieta Reclik.

24 września – jednodniowa wycieczka 25 osób do Gospodarstwa Szkółkarskiego rodziny Kapias w Goczałkowicach.

21 września – Udział Lidii Podolak i Krystyny Pytlik w Konferencji Poszerzamy HERyzonty w Katowicach.

18-20 września – 25 amazonek uczestniczyło w trzydniowej imprezie wyjazdowej w Pensjonacie U Fojta w Wiśle.

30 sierpnia – Święto Stowarzyszeń w Rydułtowach. Na stoisku Amazonek dyżur pełniły: Krystyna Pytlik, Stefania Mika, Bożena Koźlik, Lucyna Suchanek, Maria Kondrot.

27-31 sierpnia – Udział Lidii Podolak w szkoleniu liderek organizowanym przez Federację Amazonek w Sierakowie.

17-24 sierpnia – w ramach realizacji zadania z zakresu sportu, kultury, rekreacji i turystyki Twoje zdrowie w Twoich rękach współfinansowanego przez Powiat Wodzisławski ze środków PFRON, 22 osoby uczestniczyły w  tygodniowej wyjazdowej imprezie integracyjnej w Ośrodku Wypoczynkowym Hajduczek w Krynicy Górskiej.

15 lipca – zorganizowanie spotkania przy grillu w Czyżowicach u koleżanki Ewy Niteckiej. Udział wzięły 32 osoby.

26-27 czerwca udział Joanny Węglarczyk w szkoleniu rehabilitantów w Licheniu, organizowanym i sfinansowanym przez Federację Amazonek w Poznaniu.

26-28 czerwca – uczestnictwo Lidii Podolak w szkoleniu ochotniczek II stopnia w Krakowie, organizowanym przez Federację Amazonek w Poznaniu.

26-28 czerwca – Uczestnictwo Krystyny Pytlik oraz Lucyny Suchanek w szkoleniu ochotniczek II stopnia w Olsztynie, sfinansowanym przez Federację Amazonek w Poznaniu.

22 czerwca – w ramach szerzenia profilaktyki przeciwnowotworowej piersi spotkanie z Gronem Pedagogicznym Gimnazjum nr 2
w Wodzisławiu Śląski. Nauka samobadania piersi na fantomie, pokaz samobadania na prezentacji multimedialnej. Udział wzięło około  50 nauczycieli, a ze strony Stowarzyszenia: Lidia Podolak,  Maria Pawlus, Elżbieta Reclik, Lucyna Suchanek, Mariola Wasiak.

30 maj – Udział przewodniczącej na zebraniu Unii Śląskich Amazonek w Mysłowicach.

28 maja – msza św. w intencji Wodzisławskich Amazonek i ich rodzin
w Domu Rekolekcyjnym w Kokoszycach. Udział wzięło 36 osób.

25 maj – w ramach szerzenia profilaktyki nowotworu piersi spotkanie z uczennicami Gimnazjum nr 2 w Wodzisławiu Śląski. Nauka samobadania piersi na fantomie, pokaz samobadania na prezentacji multimedialnej. Udział wzięły trzy klasy uczennic, a ze strony Stowarzyszenia: Lidia Podolak, Krystyna Pytlik, Maria Pawlus, Szarlota Szyra, Barbara Gorzolnik, Mariola Wasiak.

21 maj – Prowadzenie stoiska na III Festiwalu Organizacji Pozarządowych  na rynku  w Wodzisławiu Śląskim organizowanym przez Powiat Wodzisławski oraz CRIS Rybnik. Udział wzięły:
Lidia Podolak, Krystyna Pytlik, Szarlota Szyra, Maria Pawlus, Maria Skowron, Bożena Koźlik.

28 kwietna – uroczystość z okazji 10-lecia działalności Wodzisławskiego Stowarzyszenia Amazonek w WCK.

21 kwietnia – udział Marii Pawlus i Marii Skowron w konsultacjach Wieloletniego Programu Współpracy  z Organizacjami Pozarządowymi  realizowanych w ramach projektu Razem znaczy lepiej, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

21 kwietnia – uczestnictwo Lidii Podolak i Krystyny Pytlik w debacie medialnej na temat pakietu onkologicznego w Sosnowcu, oraz udział
w monodramie Jest jak jest.

18 kwietnia – stoisko amazonek w Zespole Szkół nr 4 w Wodzisławiu Śląskim w ramach projektu Zdrowe życie i nie tylko realizowanym przez Stowarzyszenie Razem na Szybiku. Uczestniczyły: Maria Pawlus, Krystyna Pytlik, Szarlota Szyra, Bożena Koźlik.

17 marca – spotkanie z okazji Dnia Kobiet w restauracji Pod Arkadami
w Wodzisławiu Śląskim. W spotkaniu uczestniczyło 38 osób.

13 marca – Nadzwyczajne Zebranie Członków stowarzyszenia. Zatwierdzenie wnioskowanych przez Zarząd zmian w statucie.

11 marca  – udział przewodniczącej w spotkaniu doradczym
z
P. Michałem Szafrańskim – zamknięcie roku obrotowego i obowiązki sprawozdawcze. Cris Rybnik.

13 stycznia
– spotkanie z Panią Dorotą Dominiczak z firmy Amoena, oraz Panią Jolantą Lubas ze sklepu medycznego Pro-Med z Rybnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *