Wsparcie

O nas
Nasze Stowarzyszenie jest jedyną organizacją na terenie Powiatu Wodzisławia Śląskiego, skupiającą kobiety dotknięte nowotworem złośliwym piersi. Chcemy pokazać, że chorobę można pokonać, a skutki leczenia zminimalizować i odnaleźć się na nowo w życiu przez stosowanie rehabilitacji ruchowej i psychologicznej.

Dlaczego rehabilitacja jest potrzebna?
Skutkiem mastektomii, czyli usunięciu piersi wraz z węzłami chłonnymi pachowymi, są niekorzystne zmiany w ręce i obrębie pasa barkowego. Zaburzeniom ulega również statyka tułowia, co prowadzi do nieprawidłowej postawy, występowania obrzęku limfatycznego i zmniejszenie siły ręki. Rehabilitacja na sali gimnastycznej i na basenie usuwa następstwa choroby i przywraca sprawność ruchową. Stosowanie masaży limfatycznych ręki po stronie operowanej powoduje zmniejszenie się obrzęku, przez co następuje usprawnienie ręki po stronie operowanej.

Jak pomóc?

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego.
Posiadamy status OPP.
Prosimy o wsparcie poprzez przekazanie
1% swojego podatku na naszą działalność.

Dzięki Państwa ofiarności będziemy organizować rehabilitację dla kobiet, które przeszły leczenie z powodu raka piersi. Pozyskane środki wykorzystane zostaną zgodnie z celami statutowymi naszej organizacji. Za wszelkie wpłaty będące wyrazem zaufania dla naszej działalności serdecznie dziękujemy.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.
Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi.
Jan Paweł II

Nasze konto
Bank BGŻ S.A. odział Wodzisław Śl.
79 2030 0045 1110 0000 0258 4800

KRS – 0000225660